Domowe sposoby na odetkanie toalety
przez redaktor · Opublikowano · Zaktualizowano

Zatkana toaleta to często senny koszmar wielu pracowników restauracji, hoteli lub innych punktów użyteczności publicznych. Niestety również we własnym domu może nas spotkać ta przykra sytuacja. Jakie metody lub środki można zastosować, aby szybko i bezproblemowo odetkać toaletę? Zapraszamy do lektury.
Środki czystości
W pierwszej kolejności, każdy z nas sięgnie po domowe środki czystości przeznaczone do rur i kanalizacji. Z doświadczenia lepiej wybrać te, które są w postaci płynu lub rozpuszczalnego proszku, ponieważ granulki mogą dodatkowo zapchać prześwit. Warto nalać lub nasypać nieco więcej produktu (uwaga! przeczytaj zalecenia na opakowaniu) i odczekać 15-20 minut, a następnie zalać muszlę gorącą wodą. Taka mieszanka często działa za pierwszym lub drugim razem, ale co gdy zator nie daje za wygraną?
Soda oczyszczona
Kolejnym środkiem, który często mamy pod ręką w domu i nie wymaga od nas biegu do sklepu jest soda oczyszczona. Ma ona wiele zalet: jest środkiem naturalnym, idealnie sprawdzi się do odetkania zlewu i jest tania. Soda w połączeniu z octem może być dla nas ratunkiem przy zatkanej toalecie. Świetnie usuwa tłuszcz i rozpuszcza związki biologiczne. Wsyp zatem kilka łyżek sody oczyszczonej do muszli i dolej do niej ocet, następnie odczekaj 15-20 minut i spłucz wodę.
Wieszak do zadań specjalnych
Wiele osób poleca szybki i skuteczny sposób na odetkanie toalety, przy użyciu metalowego wieszaka. Ważne, aby wieszak był zrobiony z cienkiego, skręconego drucika. Rozplątujemy taki wieszak, rozciągamy i staramy się mechanicznie przepchać toaletę. Pamiętajcie, aby uważać z tym narzędziem i nie porysować ceramiki.
Butelka lub folia spożywcza?
Dla osób nieposiadających pompki lub przepychacza do kanalizacji możliwe jest skonstruowanie podobnego mechanizmu w domowych warunkach. Możemy wykorzystać plastikową butelkę. Jak jej użyć? Wystarczy odciąć spód butelki, dobrze zakręcić nakrętkę i odciętą stroną włożyć ją do ujścia muszli. Kilka dynamicznych ruchów w dół i górę powinno załatwić sprawę. Są również zwolennicy wykorzystania folii spożywczej. Owijamy szczelnie misę WC folią spożywczą, najlepiej kilka razy aby uniemożliwić dostanie się powietrza. Potem spuszczamy wodę, w skutek powstania ciśnienia pojawia się wybrzuszenie w folii, które energicznie przyciskamy i wtłaczamy wodę w głąb kanalizacji.